Zalety hostingu VPS

W przypadku niewirtualnego serwera i jednocześnie też wirtualnego hostingu mamy do czynienia z kilkoma aspektami. Część tych aspektów może być postrzegana jako zalety, a część z kolei jako wady tego rozwiązania. Hosting VPS, chmury obliczeniowe i tym podobne rozwiązania są bardzo korzystne przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia.

Kiedy sprawdzi się hosting VPS?

Jeżeli nie potrzebujemy serwera o bardzo dużej powierzchni i gwarantującego bardzo duży transfer, to jasne jest, że zakup tego transfera i jego utrzymanie będzie w tym przypadku nieekonomiczne. Dlatego też serwer VPS i jednocześnie też hosting VPS to rozwiązanie dedykowane Klientom, którzy mają ograniczone potrzeby, jeżeli chodzi o powierzchnię dyskową oraz transfer. W przypadku takiego hostingu oczywiście zawsze możliwe jest dokupienie dodatkowego transferu bądź też dokupienie dodatkowej przestrzeni dyskowej. Możemy to uczynić jednym prostym krokiem, mianowicie zmianom naszego pakietu.

Dobór droższego pakietu VPS

Droższy pakiet z większą ilością transferu oraz powierzchni dyskowej będzie w stanie obsłużyć potrzeby strony, która się rozwija. Jest też bardzo dobrym rozwiązaniem w kontekście planowania przestrzeni. Nie potrzebujemy wydzielania dodatkowej przestrzeni na instalację serwerów. Niestety serwerownia musi być przez cały czas monitorowana, a z uwagi na fakt, że na serwerach umieszczane są różne strony i w większości przypadków na jednym wisi kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stron, jedna awaria takiego serwera może spowodować, że znaczna część internetu będzie przez jakiś czas po prostu niedostępna dla użytkowników.