Jak i gdzie szukać pracy?

Ostatnio poziom bezrobocia w Polsce gwałtownie spada i już w niektórych zawodach pojawia się rynek pracownika. Jednakże istnieją nadal profesje, gdzie o zatrudnienie trzeba powalczyć. Oto krótka lista gdzie szukać nowej pracy.

Najlepiej nowego pracodawcy szukać, gdy już mamy gdzieś etat i chcemy poprawić warunki płacowe. Wtedy mamy mało stresującą sytuację życiową i czas, aby poszukać najlepszej opcji. Przede wszystkim należy określić co chcemy od nowego stanowiska – jaka powinna być minimalna płaca, jakie profity dodatkowe typu ubezpieczenie zdrowotne czy karnet sportowy, czy chcemy się przebranżawiać.

Kolejnym krokiem jest rejestracja w kilku najpopularniejszych serwisach i uzupełnienie swojego CV. Potem możemy poszukać ofert na tych serwisach, korzystnie jest zapisać się do newslettera. Innym miejscem jest prasa – zarówno ta codzienna jak i specjalistyczna.

Kolejnym źródłem ofert pracy są oficjalne strony dużych firm. Zawsze posiadają zakładkę „praca”. Nawet jeśli nie szukają w danej chwili nowego pracownika, to być może przy najbliższej rekrutacji odezwą się do kandydata sami.

Zmiana miejsca zatrudnienia może niekiedy nieco potrwać. Przygotujmy solidnie napisane CV, przeglądajmy i odpowiadajmy na znalezione ogłoszenia, a wtedy na pewno znajdziemy lepszy etat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *